مقالات سایت

عرقیات گرم برای زمستان

عرقیات گرم

با شروع سرما باید در نوع رژیم غذایی تجدید نظر کنیم یکی از این تغییر رژیم ها استفاده از عرقیات گرم میباشد. با کاهش دمای هوا، بدن شروع به تولید گرما می‌کند تا تعادل دمای بدن را حفظ کند. برای این هدف بدن دو راه را انتخاب می‌کند که یکی ذخیره چربی و دیگری تامین سوخت از طریق مصرف برخی مواد غذایی مقوی است. بنابراین توجه به رژیم غذایی در فصل سرما از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مزاج فصل زمستان

مزاج‌ها در هر فصل متغیر است. مزاج فصل پاییز سرد و خشک است و مزاج فصل زمستان سرد و تر است. در سن میانسالی (از سن 40 سالگی تا 60 سالگی) مزاج‌ها معمولا سرد و خشک است و در سن پیری (از 60 سال به بالا) سرد و تر است، خشکی پوست و اگزما در فصل پاییز بیشتر می‌شود، بنابراین یکی از تمهیدات لازم برای افراد بین 40 تا 60 سال چرب کردن پوست و استفاده از غذاهای گرم و تر مثل آبگوشت و انواع آش و سوپ‌های سنتی می‌باشد.

عرقیات گیاهی گرم کدامند؟

از جمله عرقیات گرم می‌توان به گلاب، عرق آویشن، عرق بادرنجبویه، عرق بومادران، عرق بهار نارنج، عرق پونه، عرق چهل گیاه، عرق دارچین، عرق رازیانه، عرق زیره، عرق کاکوتی، عرق گزنه، عرق نسترن، عرق نعناع و عرق هل اشاره نمود. مصرف این عرقیات طبع گرم دارند و متناسب با نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید.

عرقیات فصل زمستانعرقیات گرم فصل زمستان

دمنوش های فصل زمستان کدامند؟

خوشبختانه گیاهان فوق‌العاده و دمنوش‌هایی زیادی وجود دارند که می‌توانیم برای کم کردن این مشکلات و حساسیت‌ها از آنها استفاده کنیم. توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید در فصل زمستان و روزهای سرد پاییز سالم بمانید، مصرف چای گیاهی و دمنوش‌ها را بخشی از زندگی خود کنید. در ادامه دمنوش‎های مناسب برای زمستان را به شما معرفی خواهیم کرد.

مقالات مرتبط

150 گیاه به زبان آذری

تفاوت عرقیات سنتی و صنعتی

مفیدترین عرقیات گیاهی

خواص عرقیات گیاهی در یک نگاه

دیدگاهتان را بنویسید